Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Zachęcam uczniów klas VII oraz VIII do zapoznania się z artykułem dotyczącym dobrze płatnych zawodów po technikum. Znajdziecie w nim ciekawe informacje o zawodach, w których można znaleźć ciekawą, dobrze płatną pracę bez studiów, już po technikum. Szczegółowe informacje znajdziecie pod linkiem:

DOBRZE PŁATNE ZAWODY PO TECHNIKUM

Zachęcam Was do zapoznania się z opisem ciekawych zawodów: cukiernik, drukarze, kelner, elektryk, kierowca ciągnika siodłowego, rolnik, lekarz weterynarii. Zawody te omówione są na stronie Centrum Wsparcia Rzemiosła Kształcenia Dualnego i Zawodowego w zakładce „Detektywi na tropie zawodów”. Link do strony znajdziecie tutaj:

CIEKAWE ZAWODY

Zachęcam uczniów klas VIII oraz VII do wzięcia udziału w #ZawodowyStream pt. Jak się pracuje w sektorze humanitarnym? Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godzinie 18.00. Link do strony:
MAPA KARIER - ZAWODOWY STREAM
Podczas spotkania dowiesz się:
  -  jak wygląda sektor humanitarny w Polsce?
  -  czy praca humanitarna to zawód czy powołanie?
  - jakie kompetencje powinien posiadać pracownik humanitarny i gdzie je zdobyć?
  - czy można pomagać źle i jakie są złe praktyki pomagania?
   - czy praca humanitarna możliwa jest jedynie w terenie?
   - czy płeć ma znaczenie w pracy pracownika humanitarnego?
W trakcie streamingu będziecie mieli możliwość zadania pytań.
Źródło: https://mapakarier.org/

Drodzy uczniowie, zachęcam Was do zapoznania się z ofertą Zespołu Szkół Rolniczych w Grabonogu. Szkoła posiada bardzo bogatą ofertę nauki po ukończeniu szkoły podstawowej. Link to filmu znajdziecie poniżej:
ZSP W GRABONOGU

Zachęcam do zapoznania się z ciekawym artykułem pt. „5 rzeczy, o których warto pamiętać rozmawiając z dzieckiem o ścieżce edukacyjno-zawodowej”. Znajdziecie w nim Państwo ciekawe informacje o tym, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi, aby pomóc im w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w linku:
MAPAKARIER - WYBÓR ŚCIEŻKI

Drodzy uczniowie klas VII i VIII.
Zachęcam Was do zapoznania się z jednym z filmików z Nocy Zawodowców. Jest to prezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. Wiem, że wielu z Was myśli o tym, żeby do tej szkoły złożyć dokumenty, a więc jak najbardziej ważne jest, abyście zapoznali się z ofertą.
Prezentacje innych szkół będę Wam przesyłać w kolejnych dniach.
ZSP NIETĄŻKOWO