Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Zachęcam do zapoznania się z ciekawym artykułem pt. „5 rzeczy, o których warto pamiętać rozmawiając z dzieckiem o ścieżce edukacyjno-zawodowej”. Znajdziecie w nim Państwo ciekawe informacje o tym, w jaki sposób rozmawiać z dziećmi, aby pomóc im w wyborze ścieżki edukacyjno-zawodowej. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo w linku:
https://mapakarier.org/blog/article/44/5-rzeczy-o-ktorych-warto-pamietac-rozmawiajac-z-dzieckiem-o-sciezce-edukacyjnozawodowej

Zachęcam uczniów klas VII i VIII do wzięcia udziału w konkursie organizowanym przez CWRKDiZ w Lesznie. Jest to konkurs pod tytułem „Zakładam firmę w branży ekologicznej”. Zadania:
- wymyśl fikcyjną firmę działającą w branży ekologicznej i nazwij ją,
- opisz, w jaki sposób Twoja firma może przyczynić się do ochrony środowiska,
- zaproponuj nowatorskie działania w dziedzinie ekologii,
- opisz jakie kompetencje i jakie zainteresowania według Ciebie mają znaczenie, by móc pracować w branżach ekologicznych.
KONKURS TRWA OD 16 DO 27 LISTOPADA, MOŻESZ PRACOWAĆ SAM LUB W GRUPIE LICZĄCEJ MAX 3 OSOBY. NA ZWYCIĘZCÓW CZEKAJĄ ATRAKCYJNE NAGRODY!
Szczegółowe informacje znajdują się w linku:
https://view.genial.ly/5fa160f678f4060ce92cd16a/interactive-content-konkurs-copy?fbclid=IwAR3c4i5ZmkCY1z3eUjVMN52gNR42hRKjHfZNqKM_fEkCzf7ExvNV4uosvSA
Chętne osoby lub grupy proszę o kontakt.

Drodzy uczniowie klas VII i VIII.
Zachęcam Was do zapoznania się z jednym z filmików z Nocy Zawodowców. Jest to prezentacja Zespołu Szkół Ponadpodstawowych w Nietążkowie. Wiem, że wielu z Was myśli o tym, żeby do tej szkoły złożyć dokumenty, a więc jak najbardziej ważne jest, abyście zapoznali się z ofertą.
Prezentacje innych szkół będę Wam przesyłać w kolejnych dniach.
https://www.youtube.com/watch?v=jAYCkBkwZgM