Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

Okoliczne biblioteki publiczne są już czynne. Zapraszam do odwiedzenia ich stron internetowych oraz profili na fb. Biblioteki wznawiają działalność, ale obowiązują pewne ograniczenia. Można się z nimi zapoznać poniżej.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŚMIGLU

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W ŚMIGLU / FILIA BIBLIOTECZNA W CZACZU NA FACEBOOKU

czynne od 20 maja 2020 r.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KOŚCIANIE

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KOŚCIANIE NA FACEBOOKU

czynna od 14 maja 2020 r.

Czytaj więcej...Stwórz ciekawe zakładki do książek. Zobacz niebanalne wzory i pomysły na wykonanie zakładek, które cieszą oko każdego czytelnika. Dzięki nim zapamiętasz stronę na której skończyłeś i przyozdobisz swoją książkę. Zakładki wykonasz sam przy użyciu prostych i tanich materiałów!

POMYSŁOWE ZAKŁADKI

Z okazji Dnia Bibliotekarza i Bibliotek czasoismo "Biblioteka w Szkole" przygotowała dla czytelników grę, która przeznaczona jest dla całej rodziny w czasie nauki zdalnej,

GRA LITERACKIE BINGO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...

ŚWIĘTO FLAGI OBCHODZILIŚMY 2 MAJA.

BARDZO DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA PRZYSŁANIE Z TEJ OKAZJI ZDJĘĆ NA NASZĄ STRONĘ.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku JAK POWSTAJE KSIĄŻKA?

Następnie możecie zapoznać się z filmem 

JAK ZROBIĆ MINI KSIĄŻECZKĘ W 3 MINUTY?

Wyposażeni już w taką wiedzę, możecie spróbować zrobić własne mini książeczki. Wszyscy chętni, którzy chcą się pochwalić efektami swojej pracy i ciekawymi pomysłami, mogą przysłać zdjęcia zrobionych przez siebie książek na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

Na wszystkich uczestników tej akcji będą czekały nagrody książkowe w bibliotece szkolnej (tuż po powrocie do szkoły:)

Czytaj więcej...23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. To uroczystość obchodzona w ponad 100 krajach na całym świecie. To święto autorów, ilustratorów, wydawców, książek, czytelników i czytelnictwa. Tego dnia odbywa się mnóstwo wydarzeń związanych z czytaniem, spotkań z pisarzami, a dla wielbicieli książek księgarnie przygotowują rozmaite akcje promocyjne.

CIEKAWOSTKI:
Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii – w 1926 roku wystąpił z nim wydawca, Vicente Clavel Andres. W Hiszpanii Dzień Książki to od 1930 roku oficjalne święto, a od 1964 roku obchodzi się je we wszystkich krajach hiszpańskojęzycznych.
• 23 kwietnia świętuje się w Katalonii bardzo uroczyście. To dzień jej patrona – Świętego Jerzego. Zgodnie z tradycją tego dnia wręczano kobietom czerwone róże – symbol krwi smoka, którego pokonał Święty Jerzy. Z czasem kobiety też zaczęły dawać podarunki i były to właśnie książki.

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Projekt edukacyjny „Lekcje w sieci” to ogólnopolskie przedsięwzięcie, którego celem jest pomoc nauczycielom, uczniom i rodzicom w dotarciu do zweryfikowanych treści nauczania. Ćwiczenia z dykcji, wędrówki po ziemi śladami wielkich odkrywców, nauka tabliczki mnożenia, zwierzaki z gazety – kreatywnych pomysłów jest tu naprawdę sporo. Wszystko opracowane w przystępny i czytelny sposób z pewnością ułatwi codzienną naukę.

Z materiałów stronie mogą korzystać uczniowie, rodzice i nauczyciele. Można tu znaleźć materiały dotyczące różnych przedmiotów, od języka polskiego po geografię i matematykę. Lekcje poukładane są tematycznie, z podziałem na poszczególne poziomy nauczania, zgodne z podstawą programową. Sama strona jest łatwa w nawigowaniu, a do jej współtworzenia włączyło się wielu nauczycieli. Projekt jest w fazie rozwoju, co oznacza, że każdego dnia na platformie będą pojawiały się kolejne propozycje.

Link do strony:

https://lekcjewsieci.pl/