Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów
Gimnazjum im. Polskich Noblistów
Zespół Szkół w Czaczu

Czytaj więcej...22 września w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję „Sprzątnie Świata”, której organizatorem był Samorząd Uczniowski oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”.W tym roku odbyło się to inaczej niż zwykle. Grupa młodzieży zebrała się w godzinach popołudniowych, aby z plakatami i ulotkami ruszyć przez Czacz. Podczas przemarszu nie tylko skandowaliśmy hasła dotyczące dbania o naturę, ale także zbieraliśmy śmieci. Aktywniej młodzieży widzącej potrzebę dbania o środowisko, poświęcającej swój wolny czas, serdecznie dziękujemy.
                                Katarzyna Handke, Magdalena Franek-Dalaszyńska, Natalia Kozak

GALERIA FOTO

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...W sobotę 13.05.2017 odbyły się w Śmiglu Imieniny Wiatraków, swoje święto obchodzili wiatrak Pankracy i Serwacy. Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie "Partnerstwo Lokalne w Śmiglu" przy współpracy z samorządem i innymi organizacjami. Podczas tej imprezy nasze Stowarzyszenie prezentowało swoją działalność. Wolontariusze (uczniowie klasy 2ag: Julia Kruk, Dominika Kostrzewska, Mirella Majorczyk i Szymon Szymaniak) chętnym dzieciom malowali twarze oraz rozdawali wszystkim przybyłym symboliczne przypinki z wizerunkiem wiatraka oraz papierowe wiatraczki. Wszystkie gadżety zostały wykonane przez uczniów Zespołu Szkół w Czaczu. Bardzo dziękujemy za pomoc Dominice, Julii, Mirelli i Szymonowi.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci” zorganizowało zbiórkę charytatywną „Podziel się swoim koszyczkiem wielkanocnym”.

Celem naszej akcji była zbiórka gier planszowych, puzzli, książeczek dla dzieci i młodzieży, przyborów szkolnych, itp., a kierowały nami słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Zebrane artykuły przekażemy dla dzieci i młodzieży przebywającej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera, Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu, będących podopiecznymi Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że chociaż w taki sposób wywołamy uśmiechy na twarzach tych dzielnych pacjentów. Do zebranych artykułów dołączyliśmy kartkę świąteczną dla pacjentów szpitala, którą wykonała Marianna Grzelczyk z kl. 2bg. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję z całego serca DZIĘKUJEMY!!!

Czytaj więcej...W dniach 30.01 – 2.02.2017 roku w Zespole Szkół w Czaczu odbyły się zajęcia dla uczniów szkoły podstawowej. Zajęcia sfinansowane zostały przez Starostwo Powiatowe w Kościanie, Zespół Szkół w Czaczu, Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci” oraz Radę Rodziców. Propozycja takiej formy spędzania czasu spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...

Czytaj więcej...Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci” po raz kolejny zorganizowało zajęcia popołudniowe dla uczniów szkoły podstawowej. Przez pięć kolejnych dni spotykaliśmy się w godzinach popołudniowych na świetlicy szkolnej lub w sali domu wiejskiego i wspólnie piekliśmy pierniki, dekorowaliśmy je, wykonywaliśmy ozdoby świąteczne, a także kartki z życzeniami dla uczniów szkoły z Ghany w Afryce. Ostatniego dnia wspólnie ubraliśmy szkolną choinkę, roznosiliśmy okolicznym mieszkańcom pierniki z życzeniami radosnych świąt i zrobiliśmy, pamiątkowe zdjęcie. Szczególne podziękowania składamy Pani Urszuli Jąder z Koła Gospodyń Wiejskich oraz wszystkim zaangażowanym nauczycielom za pomoc w zorganizowaniu zajęć.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci” otrzymało dofinansowanie na realizację projektu „Moja Pasja Moją Przyszłością” w ramach programu Równać Szanse 2015. Projekt dofinansowany przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności oraz Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Realizowany będzie od lutego do sierpnia 2016 roku. Jego celem jest wzmocnienie wiary w siebie oraz swoje pasje i zainteresowania, pobudzenie aspiracji oraz wzmocnienie poczucia własnych wartości i możliwości młodzieży w wieku 13–19 lat zamieszkujących tereny wiejskie, głównie miejscowości: Czacz, Nadolnik, Księginki, Karśnice, Brońsko, Białcz Nowy w okresie 7 miesięcy. Jest to nasz wielki sukces, ponieważ w województwie wielkopolskim dofinansowanych zostało tylko 9 projektów.
                                                           Koordynator Justyna Włodarczak
                                                           Prezes Zarządu Katarzyna Handke

Czytaj więcej...Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”, które swoją działalność rozpoczęło w styczniu 2015 roku, w ramach Konkursu Mikrodotacji Wielkopolska Wiara 2015 dofinansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich organizowanego wraz z Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „PISOP” zorganizowało dla uczniów Zespołu Szkół w Czaczu zajęcia podczas wakacji letnich w dniach 29.06. – 8.07.2015  pod hasłem „Aktywnie i kreatywnie – sposób na nudę”.

GALERIA FOTO

Czytaj więcej...