Przedszkole
Szkoła Podstawowa im. Polskich Noblistów

Zespół Szkół w Czaczu

W pierwszych dniach grudnia w naszej szkole miała miejsce akcja „Idą Święta..” organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci” wraz z Samorządem Uczniowskim oraz Kołem Praktyczna Pani. W trakcie popołudniowych zajęć przy świątecznych melodiach chętni uczniowie wykonywali ozdoby choinkowe na szkolną choinkę.

Następnego dnia odbyło się dekorowanie  szkolnej choinki, która pięknie pachnie lasem i przybliża nam aurę świąt Bożego Narodzenia. Natomiast własnoręcznie wykonane bombki matematyczne oraz chemiczne skarpety świąteczne zdobią świetlicę szkolną. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy za zainteresowanie, pomoc, wkład pracy oraz poświęcony popołudniowy czas.

Czytaj więcej...Serdecznie zapraszamy chętnych uczniów z klas V – VIII do udziału w corocznych zajęciach pozalekcyjnych organizowanych przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”, Samorząd Uczniowski oraz kółko Praktyczna Pani. Zajęcia odbędą się w szkole (sala nr 2), w poniedziałek 2 grudnia w godzinach 14:00 – 16:00. W trakcie zajęć będziemy wykonywać ozdoby bożonarodzeniowe, które będą ozdobą naszej szkoły.
Prosimy o przyniesienie ze sobą kleju, nożyczek oraz w miarę możliwości materiałów potrzebnych do wykonania ozdób, np.: blok biały i kolorowy, wstążki, kolorowe patyczki, cekiny i inne. Na zajęcia prosimy zapisywać się do czwartku. Zgody należy odbierać u p. Natalii Kozak lub p. Katarzyny Handke.

Dnia 15 stycznia odbyły się kolejne zajęcia prowadzone przez rodziców lub starsze rodzeństwo uczniów naszej szkoły. Tym razem  w roli ekspertów wystąpiły p. Aneta Stryjakowska, p. Klaudia Baranowska oraz uczennice klasy IIIag Dominika Kostrzewska oraz Mirella Majorczyk. Tematem spotkania było rozwijanie zdolności upinania włosów oraz stylizacji paznokci. W zajęciach brało udział 15 uczennic. Każda z nich była bardzo zainteresowana poszerzeniem umiejętności układania oraz zaplatania włosów we fryzury codzienne i okolicznościowe. Ponadto każda miała możliwość obserwowania i zarazem skorzystania z  usługi malowania paznokci. Wszystkie uczennice wyszły z zajęć w nowych fryzurach i pomalowanych paznokciach, a na ich twarzach gościło zadowolenie i radość.

W pierwszych dniach grudnia w naszej szkole miała miejsce akcja „Idą Święta...” organizowana przez Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”. W trakcie popołudniowych zajęć chętne uczennice wykonywały ozdoby choinkowe, które dekorują szkolną choinkę. Odbyło się również pieczenie pierników i ich zdobienie – pierniki mogły skosztować dzieci, które spędzają po lekcjach popołudniowy czas na świetlicy szkolnej oczekując na odbiór opiekunów. A na zakończenie akcji przy muzyce świątecznej odbyło się dekorowanie  szkolnej choinki, która pięknie pachnie lasem i przybliża nam aurę Świąt Bożego Narodzenia. Własnoręcznie wykonane dekoracje, oddające akcent zimowy zawisły w holu i świetlicy szkolnej. Wszystkim biorącym udział w akcji serdecznie dziękujemy za zainteresowanie, pomoc i włożoną pracę oraz poświęcony popołudniowy czas.

W środę, dnia 8.11.2017 roku odbyły się pierwsze zajęcia pozalekcyjne pn.: „Praktyczna Pani” prowadzone przez panie Agnieszkę Han i Natalię Kozak. Zajęcia są kierowane dla uczniów szkoły podstawowej IV-VII oraz gimnazjum. Założeniem zajęć „Praktyczna Pani” jest rozwijanie zainteresowań uczniów, ale także pozyskanie nowych oraz zdobycie wiedzy na temat praktycznych nawyków, które można wykorzystać w codziennym życiu. Podczas tych zajęć uczniowie będą mogli pozyskać wiedzę na temat decoupagu, haftowania, zdrowia estetycznego pakowania prezentów, zasad dobrego wyglądu, savoir-vivre, itp.

Czytaj więcej...

22 września w naszej szkole przeprowadziliśmy akcję „Sprzątnie Świata”, której organizatorem był Samorząd Uczniowski oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci”.W tym roku odbyło się to inaczej niż zwykle. Grupa młodzieży zebrała się w godzinach popołudniowych, aby z plakatami i ulotkami ruszyć przez Czacz. Podczas przemarszu nie tylko skandowaliśmy hasła dotyczące dbania o naturę, ale także zbieraliśmy śmieci. Aktywniej młodzieży widzącej potrzebę dbania o środowisko, poświęcającej swój wolny czas, serdecznie dziękujemy.
                                Katarzyna Handke, Magdalena Franek-Dalaszyńska, Natalia Kozak

Zapisz

Zapisz

Czytaj więcej...Czytaj więcej...Czytaj więcej...Stowarzyszenie Przyjaciół Zespołu Szkół w Czaczu „Aktywni dla dzieci” zorganizowało zbiórkę charytatywną „Podziel się swoim koszyczkiem wielkanocnym”.

Celem naszej akcji była zbiórka gier planszowych, puzzli, książeczek dla dzieci i młodzieży, przyborów szkolnych, itp., a kierowały nami słowa Jana Pawła II „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Zebrane artykuły przekażemy dla dzieci i młodzieży przebywającej w Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera, Klinika Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu, będących podopiecznymi Fundacji Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu.

Mamy nadzieję, że chociaż w taki sposób wywołamy uśmiechy na twarzach tych dzielnych pacjentów. Do zebranych artykułów dołączyliśmy kartkę świąteczną dla pacjentów szpitala, którą wykonała Marianna Grzelczyk z kl. 2bg. Wszystkim, którzy wsparli naszą akcję z całego serca DZIĘKUJEMY!!!